0039000428-11-G2
Mfr.Part #
0039000428-11-G2
Description
11" PRE-CRIMP A2016 GREEN
Product Category :
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Contact Plating :
Gold
Series :
Mini-Fit Jr
Contact End :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Rows :
1
Number of Conductors :
1
Length :
11.0 279.4mm
Color :
Green
Wire Gauge :
22 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Wire/Cable Gauge :
22 AWG