0039000428-10-R0
Mfr.Part #
0039000428-10-R0
Description
10" PRE-CRIMP A2040 RED
Product Category :
Color :
Red
Length :
10.0 254.0mm
Wire Gauge :
20 AWG
Contact Finish :
Gold
Number of Rows :
1
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Series :
Mini-Fit Jr
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact End :
Socket to Socket
Wire/Cable Gauge :
20 AWG