0039000428-10-B4
Mfr.Part #
0039000428-10-B4
Description
10" PRE-CRIMP A2015 BLACK
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Conductors :
1
Contact End :
Socket to Socket
Published :
Wire Gauge :
24 AWG
Color :
Black
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Length :
10.0 254.0mm