0039000428-10-A4
Mfr.Part #
0039000428-10-A4
Description
10" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Color :
Orange
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Number of Rows :
1
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish :
Gold
Contact Plating :
Gold
Series :
Mini-Fit Jr
Wire Gauge :
24 AWG
Wire/Cable Gauge :
24 AWG