0039000219-12-V0
Mfr.Part #
0039000219-12-V0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 VIOLET
Product Category :
Series :
Mini-Fit Jr
Number of Rows :
1
Contact End :
Pin to Cable (Round)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish :
Gold
Length :
12.0 304.8mm
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Number of Conductors :
1
Contact Plating :
Gold
Color :
Violet
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Wire Gauge :
20 AWG