0039000219-11-S0
Mfr.Part #
0039000219-11-S0
Description
11" PRE-CRIMP A2040 SLATE
Contact Finish :
Gold
Contact End :
Pin to Pin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Number of Rows :
1
Series :
Mini-Fit Jr
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
11.0 279.4mm
Number of Conductors :
1
Contact Plating :
Gold
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Wire Gauge :
20 AWG