0039000181-12-A0
Mfr.Part #
0039000181-12-A0
Description
12" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Wire Gauge :
20 AWG
Contact Plating :
Gold
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Color :
Orange
Contact End :
Socket to Socket
Number of Rows :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Series :
Mini-Fit Jr
Length :
12.0 304.8mm