0039000181-11-R4-D
Mfr.Part #
0039000181-11-R4-D
Description
11" PRE-CRIMP A2015 RED
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Gold
Published :
Series :
Mini-Fit Jr
Contact End :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Color :
Red
Wire Gauge :
24 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
11.0 279.4mm
Contact Plating :
Gold
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
24 AWG