0039000181-10-B4
Mfr.Part #
0039000181-10-B4
Description
10" PRE-CRIMP A2015 BLACK
Product Category :
Number of Conductors :
1
Series :
Mini-Fit Jr
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge :
24 AWG
Color :
Black
Published :
Number of Rows :
1
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish :
Gold
Contact Plating :
Gold
Contact End :
Socket to Cable (Round)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
24 AWG