0039000059-12-V2
Mfr.Part #
0039000059-12-V2
Description
12" PRE-CRIMP A2016 VIOLET
Product Category :
Series :
Mini-Fit Jr
Number of Rows :
1
Length :
12.0 304.8mm
Contact Plating :
Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Tin
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Number of Conductors :
1
Wire Gauge :
22 AWG
Color :
Violet
Published :
Wire/Cable Gauge :
22 AWG