0039000059-12-G2
Mfr.Part #
0039000059-12-G2
Description
12" PRE-CRIMP A2016 GREEN
Product Category :
Published :
Contact Finish :
Tin
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Length :
12.0 304.8mm
Number of Rows :
1
Number of Conductors :
1
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Series :
Mini-Fit Jr
Wire Gauge :
22 AWG