0039000040-11-S0
Mfr.Part #
0039000040-11-S0
Description
11" PRE-CRIMP A2040 SLATE
Product Category :
Contact End :
Pin to Pin
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Mini-Fit Jr
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge :
20 AWG
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Color :
Slate
Number of Rows :
1
Contact Finish :
Tin
Length :
11.0 279.4mm