0039000040-11-R0-D
Mfr.Part #
0039000040-11-R0-D
Description
11" PRE-CRIMP A2040 RED
Product Category :
Contact End :
Pin to Pin
Contact Finish :
Tin
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Wire Gauge :
20 AWG
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Length :
11.0 279.4mm