0039000038-12-N2-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0039000038-12-N2-D
Manufacturer
Molex
Description
12" PRE-CRIMP A2016 BROWN
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact Finish :
Tin
Contact End :
Socket to Socket
Number of Rows :
1
Wire/Cable Gauge :
22 AWG
Published :
Series :
Mini-Fit Jr
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Length :
12.0 304.8mm
Color :
Brown
Number of Conductors :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Wire Gauge :
22 AWG