0039000038-11-W9-D
Mfr.Part #
0039000038-11-W9-D
Description
11" PRE-CRIMP A2064 WHITE
Color :
White
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
1
Contact Finish :
Tin
Length :
11.0 279.4mm
Contact Plating :
Tin
Published :
Series :
Mini-Fit Jr
Wire Gauge :
18 AWG
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
18 AWG