0039000038-11-B0
Mfr.Part #
0039000038-11-B0
Description
11" PRE-CRIMP A2040 BLACK
Product Category :
Series :
Mini-Fit Jr
Length :
11.0 279.4mm
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Color :
Black
Wire Gauge :
20 AWG