0039000038-11-A0-D
Mfr.Part #
0039000038-11-A0-D
Description
11" PRE-CRIMP A2040 ORANGE
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tin
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact End :
Socket to Socket
Color :
Orange
Contact Finish :
Tin
Length :
11.0 279.4mm
Wire Gauge :
20 AWG
Series :
Mini-Fit Jr
Wire/Cable Gauge :
20 AWG