0008500113-11-N4
Mfr.Part #
0008500113-11-N4
Description
11" PRE-CRIMP A2015 BROWN
Product Category :
Published :
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
1
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Wire Gauge :
24 AWG
Contact Plating :
Tin
Color :
Brown
Number of Rows :
1
Series :
KK 2759
Contact Finish :
Tin
Length :
11.0 279.4mm