0008500113-11-B8-D
Mfr.Part #
0008500113-11-B8-D
Description
11" PRE-CRIMP A3048 BLACK
Product Category :
Contact End :
Socket to Socket
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
28 AWG
Contact Finish :
Tin
Contact Plating :
Tin
Wire Gauge :
28 AWG
Length :
11.0 279.4mm