0008500113-11-A4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0008500113-11-A4
Manufacturer
Molex
Description
11" PRE-CRIMP A2015 ORANGE
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Contact End :
Socket to Cable (Round)
Contact Finish :
Tin
Length :
11.0 279.4mm
Color :
Orange
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Conductors :
1
Contact Finish Thickness :
100.0μin 2.54μm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire Gauge :
24 AWG