0002062101-12-B4-D
Mfr.Part #
0002062101-12-B4-D
Description
12" PRE-CRIMP A3070 BLACK
Product Category :
Series :
Color :
Black
Number of Rows :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Length :
12.0 304.8mm
Contact End :
Pin to Pin
Contact Finish Thickness :
20.0μin 0.51μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
Wire Gauge :
24 AWG