0002062101-10-N0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0002062101-10-N0
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP A2102 BROWN
Manufacturer :
Molex
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Color :
Brown
Published :
Contact End :
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors :
1
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Tin
Length :
10.0 254.0mm
Number of Rows :
1
Contact Finish Thickness :
20.0μin 0.51μm
Wire Gauge :
20 AWG