0002062101-10-B4-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0002062101-10-B4-D
Manufacturer
Molex
Description
10" PRE-CRIMP A3070 BLACK
Manufacturer :
Molex
Product Category :
Wire Gauge :
24 AWG
Length :
10.0 254.0mm
Contact Finish Thickness :
20.0μin 0.51μm
Published :
Contact Finish :
Tin
Number of Conductors :
1
Contact Plating :
Tin
Color :
Black
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wire/Cable Gauge :
24 AWG