YK6110703000G
Mfr.Part #
YK6110703000G
Description
CONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.394"
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Bottom Termination :
Solder Tab
Pitch :
0.394 10.00mm
Current Rating (Amps) :
25A
Series :
YK611
Voltage - Rated :
300V
Mounting Type :
Chassis, Panel, Right Angle
Number of Circuits :
7
Datasheets
YK6110703000G
Bulk 1 Rows Chassis, Panel, Right Angle Barrier Block Solder Tab YK611 0.394 10.00mm 2 Wall (Dual) 7 Circuits Thermoplastic
YK6110703000G Overview
YK6110703000G Features
YK611 series
YK6110703000G Applications
There are a lot of Amphenol Anytek
YK6110703000G Terminal Blocks applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.374"
  • Altech Corporation
    CONN TERM STRIP 2 POLES 8MM
  • On-Shore Technology, Inc.
    CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.325"
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.375"
    CONN TERM STRIP 8CIRC 0.315"