V30BZ472M1SX
Mfr.Part #
V30BZ472M1SX
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Nonstandard SMD
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R NONS SMD
Stock
600
In Stock :
600
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC, Epoxy
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Series :
V
Feature :
Epoxy Mountable, Single Layer
Thickness (Max) :
0.025 0.64mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.030Lx0.030W 0.76mmx0.76mm
Packaging :
Tray
Package / Case :
Nonstandard SMD
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
26 Weeks
Published :
2017
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
V30BZ472M1SX
Knowles Precision V30BZ472M1SX
V 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.030Lx0.030W 0.76mmx0.76mm -55°C~125°C Epoxy Mountable, Single Layer Surface Mount, SLCC, Epoxy Nonstandard SMD