TCJB476M010R0070E
Mfr.Part #
TCJB476M010R0070E
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Description
CAP TANT POLY 47UF 10V 1411
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
10V
Type :
Molded
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Series :
TCJ
Operating Temperature :
-55°C~105°C