MCH185A4R7CK
Mfr.Part #
MCH185A4R7CK
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Width :
0.8mm
Capacitance :
4.7pF
Series :
MCH185A/AN(C TOL)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
HTS Code :
Length :
1.6mm