MCH185A3R3CK
Mfr.Part #
MCH185A3R3CK
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Capacitance :
3.3pF
C0G
Reach Compliance Code :
Unknown
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF