MCH185A1R5CK
Mfr.Part #
MCH185A1R5CK
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
yes
Series :
MCH185A/AN(C TOL)
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage :
50V
Tolerance :
±0.25pF
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
1.5pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MCH185A1R5CK
Introducing Ceramic Capacitors ROHM Semiconductor MCH185A1R5CK from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Number of Terminations:2, MCH185A1R5CK pinout, MCH185A1R5CK datasheet PDF, MCH185A1R5CK amp .Beyond Ceramic Capacitors ROHM Semiconductor MCH185A1R5CK ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
ROHM Semiconductor MCH185A1R5CK
MCH185A/AN(C TOL) 1.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A1R5CK Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
MCH185A1R5CK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V