MCH185A1R3CK
Mfr.Part #
MCH185A1R3CK
Description
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0603
Lead Free
Series :
MCH185A/AN(C TOL)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.3pF
Tolerance :
±0.25pF
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Width :
0.8mm
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
MCH185A1R3CK
ROHM Semiconductor MCH185A1R3CK
MCH185A/AN(C TOL) 1.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
MCH185A1R3CK Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 50V, it can be operated with a voltage of rated DC.
MCH185A1R3CK Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V