HM65-8R2LFTR13
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HM65-8R2LFTR13
Manufacturer
TT Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.2UH 4.5A 11.4 MOHM
Stock
324
In Stock :
324
Manufacturer :
TT Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Width :
12.4968mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~130°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.531Lx0.492W 13.50mmx12.50mm
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
130°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
4.5A
DC Resistance (DCR) :
11.4mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
5.588mm
Height Seated (Max) :
0.220 5.60mm
Inductance :
8.2μH
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Unshielded
Type :
Wirewound
Current Rating (Amps) :
4.5A
Length :
13.4874mm
Published :
2009
Test Frequency :
100kHz
Series :
HM65
Mount :
Surface Mount
Datasheets
HM65-8R2LFTR13
TT Electronics HM65-8R2LFTR13
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE ARRAY GP 100V 200MA 4SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
    DIODE GEN PURP 100V 200MA 3SMD
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD