HL022R7BTTR
Mfr.Part #
HL022R7BTTR
Description
FIXED IND 2.7NH 327MA 219MOHM SM
Q Factor :
27
Frequency - Self Resonant :
8.55GHz
Tolerance :
±0.1nH
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Q @ Freq :
27 @ 450MHz
Inductance :
2.7nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
327mA
DC Resistance (DCR) :
219mOhm Max
Size / Dimension :
0.039Lx0.023W 1.00mmx0.58mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Special Feature :
INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.1NH
Test Frequency :
450MHz
Current Rating :
327mA
Datasheets
HL022R7BTTR
KYOCERA AVX HL022R7BTTR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD