ESP-10-102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESP-10-102
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS
Stock
6
In Stock :
6
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Height :
30mm
Published :
2014
Filter Type :
Single Phase
Termination :
Screwless
Approval Agency :
cURus, VDE
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Box
Factory Lead Time :
6 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Leakage Current :
130μA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
60Hz Hz
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
250V
High Pot :
2500 V
Capacitance :
1nF
Mounting Type :
Chassis Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Configuration :
Single Stage
Length :
85mm
Series :
ESP
Current Rating :
10A