DF1-10A1.33
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DF1-10A1.33
Manufacturer
Hirose
Description
IDC PROTECTOR 10POS 24AWG
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Max Operating Temperature :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Approval Agency :
UL
Radiation Hardening :
No
Material :
Polyamide
ECCN Code :
EAR99
IEC Conformance :
No
DIN Conformance :
Feature :
24 AWG
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Wire/Cable Gauge :
24 AWG
MIL Conformance :
Number of Positions :
10
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height :
10.7mm
Series :
DF1
Assembly Item Name :
PROTECTOR
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
30mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Accessory Type :
Cap (Cover)
Depth :
6mm