CM422SG102NB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM422SG102NB
Manufacturer
Mentech Technology USA Inc.
Description
CMC 1MH 500MA 2LN SMD
Stock
990
In Stock :
990
Manufacturer :
Mentech Technology USA Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Inductance @ Frequency :
1 mH @ 100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Lines :
2
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Max) :
500mA
Series :
Product Status :
Active
Filter Type :
Signal Line
Size / Dimension :
0.374 L x 0.252 W (9.50mm x 6.40mm)
Height (Max) :
0.220 (5.60mm)
Datasheets
CM422SG102NB
Mentech Technology USA Inc. CM422SG102NB
CM422SG102NB datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Mentech stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 330MA 2LN 600 OHM SMD
    CMC MH 300MA 2LN SMD
    CMC 2.2MH 500MA 2LN SMD
    CMC 470UH 900MA 2LN SMD
    CMC 3.3MH 520MA 2LN SMD
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD