CDRH5D28NP-6R2NC
Mfr.Part #
CDRH5D28NP-6R2NC
Description
FIXED IND 6.2UH 1.8A 45 MOHM SMD
Fixed Inductors
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Depth :
6mm
Published :
Pbfree Code :
Nonstandard
Max DC Current :
1.8A
Termination :
SMD/SMT
Height :
3mm
Series :
CDRH5D28
Surface Mount
DC Current :
1.8A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.224Lx0.224W 5.70mmx5.70mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating :
1.8A
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±30%
Inductance :
6.2μH
Test Frequency :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Datasheets
CDRH5D28NP-6R2NC
Sumida Corporation CDRH5D28NP-6R2NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD