ADF4002BCPZ-RL
Mfr.Part #
ADF4002BCPZ-RL
Manufacturer
Analog Devices, Inc.
Package / Case
20-WFQFN Exposed Pad, CSP
Datasheet
Download
Description
IC PLL FREQUENCY SYNTH 20-LFCSP
Manufacturer :
Analog Devices, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
20
Pin Count :
20
Operating Supply Current :
5mA
Pbfree Code :
No
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Current-Max (Isup) :
6mA
Frequency (Max) :
400MHz
Nominal Supply Current :
5mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
PLL :
Yes with Bypass
Operating Supply Voltage :
3V
Number of Outputs :
1
Differential - Input:Output :
Yes/No
Base Part Number :
ADF4002
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Contact Plating :
Tin
Supply Voltage :
3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Length :
4mm
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Pins :
Package / Case :
20-WFQFN Exposed Pad, CSP
Type :
Clock/Frequency Synthesizer (RF), Phase Detector
Width :
4mm
Terminal Form :
NO LEAD
Terminal Position :
QUAD
Output :
Clock
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Surface Mount
Power Supplies :
3V