A008-CE20BLUM3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
A008-CE20BLUM3
Manufacturer
LEDdynamics, Inc.
Description
LIGHT MOD BLUE 475NM 138LM
Manufacturer :
LEDdynamics, Inc.
Product Category :
CRI (Color Rendering Index) :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
20.20mm Dia
Current - Max :
Configuration :
Starboard
Viewing Angle :
Wavelength :
475nm
Type :
LED Module
Series :
Indus Star?
Current - Test :
Features :
Height :
3.75mm
Package :
Tray
Lens Type :
Domed
Color :
Blue
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Temperature - Test :
25°C
CCT (K) :
Datasheets
A008-CE20BLUM3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED CONST CURRENT RESISTOR 30MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 20MA
    LED CONST CURRENT RESISTOR 25MA