9018RK-20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
9018RK-20
Manufacturer
MACOM Technology Solutions
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP SILICON 18PF 10% SMD
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Silicon Capacitors
Capacitance :
18 pF
Features :
Series :
90
Package / Case :
Nonstandard SMD
Package :
Tray
Size / Dimension :
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
ESL (Equivalent Series Inductance) :
Height :
0.007" (0.18mm)
Product Status :
Active
Applications :
High Stability
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Datasheets
9018RK-20
MACOM Technology Solutions 9018RK-20
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 20PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1.5PF 10% SMD
    CAP SILICON 100PF 20% SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 50V SMD
    CAP SILICON 1PF 20% 50V SMD
Catalog related products
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD