70G-IDC15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
70G-IDC15
Manufacturer
Grayhill, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC INPUT MODULE 3-32V
Stock
26
In Stock :
26
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Current - Output :
10mA
Turn Off Time :
0.40ms
Features :
Hold Down Screw, Status LED(s)
Brand :
Grayhill
Max Output Current :
50mA
Subcategory :
I/O Modules
Package :
Bulk
RoHS :
Details
Voltage - Input :
3 ~ 32VDC
Base Product Number :
70G-I
Resistance :
1.8kOhm
Termination :
PC Pins
Product Category :
I/O Modules
Lead Free :
Exempt
Product Type :
Input Voltage :
32 V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Input Voltage (DC) :
3V
Mount :
PCB, Screw
Turn On Time :
0.20ms
Package / Case :
Module
Termination Style :
Solder Pin
Product Status :
Active
Output Voltage :
15 V
Case Color :
White
Number of Pins :
5
Series :
70
Height :
55.9mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Isolation :
4 kV
Current - Input :
18mA
Length :
48.3mm
Max Input Voltage :
32V
Turn On Delay Time :
200 µs
Output Current :
50 mA
Product :
DC Input Modules
Max Input Voltage (DC) :
32V
Min Input Voltage :
3V
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
100°C
Type :
DC Input Module
Published :
2010
Approval Agency :
CE, CSA, TUV, UL
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Input Current :
18 mA
Depth :
11.7mm
Style :
G5
Voltage - Output :
15VDC
Turn-Off Delay Time :
400 μs
Grayhill
Color :
White
Feature :
Hold Down Screw, Status LED(s)
Datasheets
70G-IDC15
Grayhill, Inc. 70G-IDC15
70G-IDC15 datasheet pdf and I/O Relay Modules product details from Grayhill Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"