XYLEELNANF-40.000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XYLEELNANF-40.000000
Manufacturer
Taitien
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
6pF
Size / Dimension :
0.100Lx0.081W 2.55mmx2.05mm
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Mount :
Surface Mount
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
XY
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Cut Tape (CT)
Frequency :
40MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C