SPD-20HP-277S
Mfr.Part #
SPD-20HP-277S
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LIGHTING SURGE PROT 277VAC SCREW
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
320VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
3.8kV
Number of Poles :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Thermally Protected
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, cURus, KEMA-KEUR
Factory Lead Time :
15 Weeks
Type :
Type 2, Type 3
Operating Temperature :
-40°C~75°C