EPS448JC-25
Mfr.Part #
EPS448JC-25
Manufacturer
Altera
Description
UV PLD, CMOS, CQCC28
Stock
31
In Stock :
31
Manufacturer :
Altera
Product Category :
CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
JESD-30 Code :
S-CQCC-J28
Additional Feature :
STAND-ALONE MICROSEQUENCER
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Pin Count :
28
Organization :
8 DEDICATED INPUTS, 0 I/O
Programmable Logic Type :
UV PLD
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Position :
QUAD
Supply Voltage :
5V
Number of Terminals :
28
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
1.27mm
Terminal Form :
J BEND
Length :
11.43mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.25V
Operating Temperature (Max) :
70°C
Clock Frequency :
25MHz
Peak Reflow Temperature (Cel) :
220
Surface Mount :
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
4.75V
Seated Height-Max :
4.826mm