D30BJ101M1BX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D30BJ101M1BX
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Nonstandard SMD
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 100V BJ SMD
Stock
150
In Stock :
150
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
Border Cap®
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
762μm
Package / Case :
Nonstandard SMD
Length :
762μm
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
102μm
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Voltage - Rated DC :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC
Case Code (Imperial) :
0303
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Size / Dimension :
0.030Lx0.030W 0.76mmx0.76mm
Packaging :
Tray
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Metric) :
0808
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
BJ
Feature :
Bonding Mountable, Single Layer
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
D30BJ101M1BX
Knowles Precision D30BJ101M1BX
Border Cap® 100pF 100V Ceramic Capacitor ±20% BJ 0.030Lx0.030W 0.76mmx0.76mm -55°C~125°C Bonding Mountable, Single Layer Surface Mount, SLCC Nonstandard SMD