D12BV101K1BX
Mfr.Part #
D12BV101K1BX
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Nonstandard SMD
Description
CAP CER 100PF 100V BV SMD
Stock
600
In Stock :
600
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
100pF
Size / Dimension :
0.012Lx0.012W 0.31mmx0.31mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
BV
Packaging :
Tray
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
Nonstandard SMD
Series :
Border Cap®
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.009 0.22mm
Feature :
Bonding Mountable, Single Layer
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC
Datasheets
D12BV101K1BX
Knowles Precision D12BV101K1BX
Border Cap® 100pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BV 0.012Lx0.012W 0.31mmx0.31mm -55°C~125°C Bonding Mountable, Single Layer Surface Mount, SLCC Nonstandard SMD