CX0603MRX7R9BB102
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CX0603MRX7R9BB102
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
CAP X2Y X7R 0603 1NF 50V
Stock
64
In Stock :
64
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Voltage Rating :
2kV
Capacitance :
1nF
Series :
YP
Datasheets
CX0603MRX7R9BB102
Pulse Electronics CX0603MRX7R9BB102
YP 1nF Ceramic Capacitor ±10%