CTUF1015VF-601M2R0
Mfr.Part #
CTUF1015VF-601M2R0
Description
RAD LEAD CMC COIL 0.6 MH TH
Features :
RoHS :
yes
Current Rating (Max) :
2A
Voltage Rating - AC :
250V
Series :
CTUF1015VF
Filter Type :
Power Line
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Voltage Rating - DC :
DC Resistance (DCR) (Max) :
90mOhm
Height (Max) :
0.886 (22.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.748 L x 0.669 W (19.00mm x 17.00mm)
Ratings :
Approval Agency :
Central Technologies CTUF1015VF-601M2R0
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD