CL10B105KO8VPNC
Mfr.Part #
CL10B105KO8VPNC
Description
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
2
Depth :
800μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Capacitance :
1μF
Pbfree Code :
yes
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Series :
CL
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Datasheets
CL10B105KO8VPNC
Samsung Electro-Mechanics CL10B105KO8VPNC
CL 1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)