ATN3580-40
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ATN3580-40
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
RF ATTENUATOR 40DB MODULE
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Attenuators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency-Max :
40000MHz
Packaging :
Tray
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Construction :
COMPONENT
Series :
ATN3580
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Frequency Range :
100MHz~40GHz
Operating Temperature (Max) :
150°C
Input Power-Max (CW) :
30dBm
Pbfree Code :
yes
Attenuation Value :
40dB
Package / Case :
Module
RF/Microwave Device Type :
FIXED ATTENUATOR
Published :
Operating Frequency-Min :
100MHz
Datasheets
ATN3580-40
Skyworks Solutions, Inc. ATN3580-40
FIXED ATTENUATOR 100MHz~40GHz 40dB Module Tray COMPONENT 40000MHz 30dBm
ATN3580-40 Overview
ATN3580-40 Features
Type of FIXED ATTENUATOR
ATN3580 series
ATN3580-40 Applications
There are a lot of Skyworks Solutions Inc.
ATN3580-40 Attenuators applications.
  • WiBN
  • Fixed Wireless
  • Test Equipment
  • Sensors
  • GSM
  • WCDMA
  • TD-SCDMA
  • Optical transmission devices
  • Measuring for data transmission
  • Radio communication equipment
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD