511DBB100M000BAGR
Mfr.Part #
511DBB100M000BAGR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Oscillators
Frequency :
100MHz
Output :
HCSL
Factory Lead Time :
4 Weeks
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Series :
Si511
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
44mA